top of page

סיון מגן

סיון מגן הוא זוכה הפרס הראשון בתחרות הנבל הבינלאומית ה-16 בישראל (2006), והוא הישראלי הראשון שזכה בתחרות זו מאז היווסדה ב- 1959. ב2009 זכה גם בפרס הבינלאומי של קרן פרו-מוזיצ'יס בניו-יורק, וב 2012 בחרה בו ועדה בראשות הפסנתרנית מיצוקו אושידה להיות הנבלאי הראשון הזוכה בפרס היוקרתי של קרן בורלטי-בויטוני בלונדון. הוא הופיע כסולן וברסיטלים בארה"ב, דרום אמריקה, אסיה, ישראל, ואירופה, באולמות כקארנגי הול בניו יורק, וויגמור הול בלונדון, בית האופרה של סידני והקונצרטהאוס של וינה, ועם תזמורות כגון הפילהרמונית הישראלית, הפילהרמונית של שטרסבורג, הסימפונית של סידני, והתזמורות הקאמריות של סקוטלנד, וינה וסיינט פול. בסתיו 2014 הוזמן סיון לחזור לקארנגי הול לרסיטל לציון יציאת דיסק הסולו הראשון שלו, "פנטסיות", ובעונה שעברה יצא דיסק הסולו השני שלו, המוקדש למוסיקה צרפתית מן המאות ה20 וה-21.

יליד ירושלים, סיון מגן החל את לימודי הפסנתר בגיל 8 ואת לימודי הנבל בגיל 12. בהיותו בן 15 הופיע לראשונה כסולן עם הסימפונייטה הישראלית באר-שבע, ובהמשך הופיע גם עם הסימפונית ירושליים רשות השידור, הסימפונית הישראלית ראשון-לציון, הקאמרטה הישראלית, הקאמרית הישראלית, התזמורת הקאמרית של חיל החינוך והנוער, התזמורת הקאמרית הקיבוצית, והפילהרמונית הישראלית.

נגן קאמרי נלהב, סיון הוא חבר מייסד של הפרויקט הקאמרי הישראלי (זוכה פרס שרת התרבות להרכב המצטיין 2011) אתם הוא מופיע מדי שנה בארץ, ובעונות האחרונות במספר סיורים בארה"ב ובקנדה. כמו כן הופיע בפסטיבל הבינ"ל למוסיקה קאמרית בירושלים, בפסטיבל כפר בלום, במרכז למוסיקה ירושלים, באולמות גאבו וטריאנון בפריז, בפסטיבלים של מרלבורו וההאמפטונס בארה'"ב, בפסטיבלים של ז'יברני ובריונה בצרפת, בפסטיבל קוהמו בפינלנד, והופיע בשיתוף עם אמנים נודעים כנובוקו אימאי, שמואל אשכנזי, קרול וינסנס, ולדימיר מנדלסון, עמנואל פאהו וחברים מרביעיות גווארנרי וג'וליארד. ב2011 הקים את שלישית TRE VOCI עם החלילנית מרינה פיצ'יניני והויולנית קים קשקשיאן, אתן הופיע בסיורים בארה"ב, אירופה ומקסיקו. דיסק הבכורה שלהם לECM זכה לביקורות נלהבות. סיון הקליט לקול המוסיקה, לטלוויזיה הישראלית, לערוץ "מצו" הצרפתי ולרשתות WQXR וNPR בארה"ב, והשתתף בהקלטת כלל המוסיקה הקאמרית של קריסטופר ראוס בחברת INTERNATIONAL KOCH. בעונות קודמות ייצאו לאור תקליטור הבכורה של הפרויקט הקאמרי הישראלי בהשתתפותו בחברת AZICA וכן תקליטור שהקליט לחברת AVIE עם הטנור ניקולאס פאן, הכולל את כלל המוסיקה לטנור ולנבל של בנג'מין בריטן (הדיסק נבחר לרשימת "ההקלטות הטובות של השנה" של הניו-יורק טיימס ל-2012). ה"מבוא ואלגרו" של ראוול בנגינתו נכלל בתקליטור המיוחד לרגל 60 שנה לפסטיבל "מרלבורו" האמריקאי.

כמורה השתתף סיון בסמינאר הבינלאומי "צלילים בעמק", באקדמיה של פסטיבל קוהמו בפינלנד, באקדמית הקיץ של ניס בצרפת, והעביר כיתות אמן בארה"ב (ביה"ס ג'וליארד, מכון קרטיס, מכון פיבודי, קונסרבטוריון ניו-אינגלנד, אוניבסריטת פיטסבורג, אוניברסיטת טקסס, אוניברסיטת יוטה), טייואן, קולומביה, הולנד, צרפת (הקונסרבטוארים של פריז ושל שטרסבורג), ואנגליה (האקדמיה המלכותית, הקולג' המלכותי, טריניטי קולג' וביה"ס גילדהול בלונדון והקולג' המלכותי הוולשי). החל משנת הלימודים 2012-13 הוא חבר סגל של ברוקלין קולג' בניו-יורק. כמו כן שפט בתחרות הנבל הבינ"ל בישראל, בתחרות הנבל הבינ"ל בהולנד, בתחרות דולובה במוסקבה, בתחרות ליון-אנד-הילי ארה"ב והיה יו"ר חבר-השופטים של תחרות הנבל הלאומית של טייוואן.

לאחר שירותו הצבאי כמוסיקאי מצטיין, במהלכו למד אצל אירנה קגנובסקי באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, נסע סיון ללמוד בצרפת - תחילה אצל ז'רמן לורנזיני בליון ובהמשך בכיתתה של איזבל מורטי בקונסרבטואר הלאומי הגבוה של פאריז אותו סיים עם פרס בהצטיינות. בהמשך השלים לימודי תואר שני אצל ננסי אלן בבית הספר ג'וליארד בניו יורק.

סיון מגן

סיון מגן
bottom of page